Reklama
  • Środa, 1 marca 2017 (10:05)

    Nowy rok bez papierosa!

Poznaj naprawdę skuteczne metody, by pożegnanie z papierosem przebiegło bezboleśnie.

Już kilka razy próbowałaś rozstać się z dymkiem, jednak z opłakanym skutkiem? Tym razem działaj metodycznie, a efekt będzie spektakularny. Akcja rzucania nałogu powinna być zaplanowana i przemyślana. Ważny jest wybór odpowiedniej opcji. Która jest dla Ciebie najlepsza?

1. Free Forever . To metoda poznawczo-behawioralna, opierająca się na założeniu, że nie wystarczy zablokować fizyczny głód palenia. Trzeba zniwelować głód psychiczny. By skorzystać z terapii, musisz zmienić schemat funkcjonowania, który skłania Cię do sięgnięcia po papierosa. Wystarczy odbyć jednodniowy warsztat, podczas którego terapeuta uzależnień uczy, jak rozpoznać u siebie mechanizm rządzący nałogiem. Dowiesz się, jak usunąć potrzebę zapalenia i radzić sobie z atakami głodu nikotynowego.

Reklama

2. Biorezonans. W tej metodzie stosuje się specjalny aparat (np. Biocom), wykorzystujący pole elektromagnetyczne wytwarzane przez ciało palacza. W czasie zabiegu zakłada on na głowę specjalną opaskę, która wychwytuje drgania pola energetycznego pacjenta, a potem doprowadza je do urządzenia. Odpowiedni program komputerowy generuje fale pożądanej częstotliwości. Na zabieg należy przynieść ulubiony papieros, bo jego pole też będzie wykorzystywane. Zderzenie tych dwóch pól energetycznych – organizmu osoby uzależnionej i substancji uzależniającej – prowadzi do tego, że po wyjściu z zabiegu biorezonansu nie będziesz odczuwać głodu nikotynowego. Jeżeli podczas kilkunastu godzin od zabiegu nie sięgniesz po papierosa, głód powinien zniknąć na zawsze.

3. Akupunktura. Polega na nakłuwaniu igłami odpowiednich punktów na ciele. Blokuje to głód nikotynowy. U niektórych pacjentów znika zupełnie! U większości zmniejszają się również objawy odstawienne – rozdrażnienie, ból głowy, suchość w gardle i ssanie w żołądku. Bywa, że wystarczy tylko jeden seans, by pozbyć się nałogu, ale zazwyczaj trzeba go powtórzyć 2-3 krotnie. Niektórzy lekarze specjalizujący się w akupunkturze zamiast igieł używają specjalnych plastrów ze zgrubieniami drażniącymi odpowiednie punkty. Plastry należy nosić przez kilka dni.

4. Elektrostymulacja. Na receptory odpowiedzialne za odczuwanie głodu nikotynowego działa również prąd elektryczny. Jest to metoda bezbolesna i naprawdę skuteczna. Zazwyczaj do usunięcia chęci palenia wystarczy jeden zabieg elektrostymulacji.

5. Guma, plaster, tabletka Nikotynowa terapia zastępcza ma na celu złagodzić przykre objawy odstawienne oraz odzwyczaić osobę uzależnioną od nawyku „zajmowania” rąk papierosem. Dawkę nikotyny stopniowo zmniejsza się, by po kilku tygodniach lub miesiącach całkowicie ją odstawić. Dzięki tej terapii rzucanie palenia nie jest tak uciążliwe i pozwala delikatniej i wolniej przyzwyczajać mózg do coraz mniejszej ilości nikotyny.

6. Leki z apteki Są wśród nich substancje zastępujące nikotynę (np. Tabex, Desmoxan). Po kilku dniach ich zażywania łaknienie zmniejsza się, co pozwala odstawić papierosy. Jednak środki te nie niwelują rozdrażnienia, lęku czy ssania w żołądku. Tak działają jedynie leki na receptę.

PAMIĘTAJ! Największą szansę na sukces da Ci połączenie metody psychologicznej ze stymulacją odpowiednich receptorów na ciele.

Co złagodzi przykre objawy?

Gdy nabierzesz ochoty na zapalenie papierosa, wyszczotkuj zęby i język mocno miętową pastą do zębów. Złagodzi to łaknienie nikotyny. Zjedz łyżeczkę miodu z dodatkiem dwóch kropli olejku miętowego. Noś przy sobie i w razie potrzeby żuj cienkie plasterki kłącza tataraku. Pij napar z ziół Rooibos, bogaty w przeciwutleniacze. Poprawia samopoczucie, usuwa uczucie rozdrażnienia i działa uspokajająco.

Na żywo

Zobacz również

  • Dotkliwy ból nadgarstka, obrzęk, mrowienie palców dłoni, osłabienie chwytu – te objawy świadczą o tzw. cieśni nadgarstka. Pomogą ćwiczenia – wykonuj je codziennie nawet, gdy nie odczuwasz... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.