Reklama
  • Wtorek, 26 marca 2013 (14:56)

    Ubierz się na cebulkę!

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

Wychodząc rano z domu zakładasz pod płaszcz gruby sweter? Błąd! Lepiej jest sięgnąć po kilka cieńszych warstw. Po pierwsze, lepiej ochronią przed chłodem, a po drugie, jeśli po południu zrobi się cieplej, po prostu zdejmiesz jedną z cienkich bluzek. Wielowarstwowe ubiory dają większe możliwości dopasowania się do warunków atmosferycznych.

Osoby, które sięgają po takie stroje, rzadziej chorują, bo na zakupach czy w pracy z łatwością mogą uniknąć przegrzania. Do tego „cebulkowe stylizacje” pozwalają bawić się modą. Możesz z powodzeniem wykorzystać w lutym ukochaną letnią sukienkę, wystarczy założyć pod nią koszulkę z długim rękawem, a na wierzch kardigan, do tego grube rajstopy, kurtkę chroniącą od wiatru i puchową kamizelkę.

Reklama

Połączenia powinny być przemyślane i muszą chronić przed wiatrem, mrozem i wilgocią.

MLS

Zasady cebulki dobrej dla każdego

• Warstwa blisko ciała powinna być z naturalnego tworzywa, najlepsza jest bawełna. Chroni przed chłodem i pozwala skórze oddychać.

• Środkowa warstwa – izolacyjna, zatrzymuje ciepło blisko ciała, dobrze sięgać po poliestrowe bluzy czy kamizelki.

• Przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, czy opady powinna chronić zewnętrzna warstwa. Sięgaj po tkaniny, które nie przemiękają.

• Obowiązkowym elementem cebulki jest czapka. Powinnaś ją mieć na głowie zawsze, kiedy temperatura spada poniżej 10 st. C.

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Suche powietrze zimą wpływa niekorzystnie nie tylko na naszą urodę – cerę, ciało oraz włosy, lecz także na zdrowie. Przesusza śluzówki nosa i gardła, sprawiając, że chorobotwórcze wirusy... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.