Reklama
  • Środa, 1 marca (13:05)

    Zalety glinki

Reklama

Właściwości glinki cenione były już w starożytności, ale i dziś cieszy się ona dużą popularnością. Na rynku dostępne są glinki kaolinowe w różnych kolorach (zielonym, czerwonym, żółtym i białym). Barwa jest jedynie wynikiem zażelazienia, poza tym ich skład jest taki sam.

W glince kaolinowej oprócz krzemionki i glinu znajduje się wiele ważnych dla życia człowieka pierwiastków, m.in. magnez, potas, żelazo, sód i lit. Moc glinki związana jest z jej właściwościami leczniczymi, ale też urodowymi.

Ma ona zdolności absorbowania i wydalania substancji toksycznych i drobnoustrojów. Działa jednocześnie jak antybiotyk, zapobiegając rozmnażaniu się bakterii. Kąpiele w glince polecane są w chorobach kobiecych, skóry, kości, jak również w schorzeniach reumatycznych.

Z kolei przy problemach z trudno gojącymi się ranami, odleżynami czy egzemą warto sięgnąć po puder z glinki, bowiem likwiduje on martwe komórki, a także przyspiesza regenerację tkanek. Na stany zapalne powinno się sporządzać chłodne lub letnie okłady. Glinka może też z powodzeniem zastąpić pastę do zębów.

Nie tylko nie niszczy szkliwa, ale leczy dziąsła i absorbuje zapachy. Roztwór glinki wymieszanej z wodą nadaje się też do picia. Wystarczy jedną łyżeczkę glinki rozpuścić w szklance niegazowanej wody i wypić. Leczenie glinką wymaga czasu, ale jest bezpieczne. Podczas kuracji nie występują żadne skutki uboczne.

W początkowej fazie może pojawić się np. nadpobudliwość czy skurcze stóp. Jest to wynik wydalania toksyn i po niedługim czasie ustępuje. Glinka połączona z oliwą z oliwek lub owocami może być świetną maseczką kosmetyczną.

Dobry Czas

Zobacz również

  • Temperatura poniżej zera nie może być wymówką przed aktywnością na świeżym powietrzu. Dotyczy to także seniorów. Nawet przy lekkim przeziębieniu, ale bez gorączki, wyjdźmy choćby na krótki spacer.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.