Golenie miejsc intymnych często jest wyjątkowo trudne, zwłaszcza jeśli chcemy by obyło się bez podrażnień. Przede wszystkim każda z nas marzy o gładkim bikini, jednak utrzymanie takiego stanu wymaga od nas cierpliwości, a przede wszystkim czasu. Istnieje jednak wiele sposobów na depilację okolic intymnych. Oto kilka z nich.

Golenie miejsc intymnych – jak golić miejsca intymne?

Podczas golenia miejsc intymnych wiele kobiet narzeka na podrażnienia. Zwłaszcza wyjątkowo uciążliwe są krostki po goleniu miejsc intymnych. Wiele pań decyduje się na zakupienie odpowiednich kosmetyków, które zmniejszają podrażnienie, a także szansę na pojawienie się wrastających włosków. Bardzo pomaga również maszynka do golenia miejsc intymnych. Taka maszynka jest znacznie ostrzejsza od tradycyjnych maszynek, a przy tym ma specjalny nawilżający pasek, który sprawia, że skóra podczas golenia jest mniej podrażniona.

Podczas golenia miejsc intymnych ważne jest, by dbać o czystość maszynki oraz nie golić skóry, na której pojawiły się krostki, ponieważ ich naruszenie może spowodować przeniesienie się infekcji po całej skórze. Golarka do miejsc intymnych powinna mieć również dość ostre ostrza, by nie rwać włosków, ale je zgalać tuż przy skórze.

Golenie miejsca intymnego należy rozpocząć od nałożenia na to miejsce specjalnej pianki. Dzięki niej włoski stają się znacznie miększa, a golarka może lepiej ścinać włoski. Dodatkowo wiele pianek do golenia sprawia, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia. Dodatkowo pianka tego typu daje gwarancję znacznie szybszego golenia okolic intymnych. Po goleniu resztę pianki zmywamy letnią wodą, a na skórę kładziemy oliwkę lub preparat łagodzący skórę, najlepiej z aloesem lub rumiankiem, które zmniejszają podrażnienie skóry oraz ewentualny świąd.

Golenie miejsc intymnych – jak golić miejsca intymne bez podrażnień?

Wiele kobiet wie jak golić miejsce intymne bez zacinania się, ale nadal pozostaje kwestia podrażnień. W takich przypadkach polecana jest depilacja okolic intymnych bez użycia maszynki. Okazuje się pomocny depilator do miejsc intymnych. To depilator z bardziej precyzyjną głowicą, która lepiej dociera do nawet małych włosków. Przy okazji głowica często ma specjalny chłodzący pasek, który sprawia, że cała depilacja jest znacznie przyjemniejsza i mniej bolesna.

Depilacja miejsc intymnych nie musi jednak łączyć się z bólem. Wystarczy wybrać odpowiedni krem do depilacji. Kremy takie nakłada się zawsze na czystą i suchą skórę. Należy pamiętać, by przed ich aplikacją zrobić test alergiczny. Jeśli nie wystąpił żaden odczyn ani nie pojawiły się krostki, możemy nałożyć preparat na okolice intymne. Depilacja okolic intymnych z pomocą takiego kremu jest bardzo szybka i nie wymaga od nas żadnego sprzętu. Krem nakłada się za pomocą wygodnej szpatułki.

Depilacja może odbywać się również z pomocą pasków z woskiem. Należy jednak pamiętać, by pasek odrywać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków oraz odrywać go przy samej skórze, a nie pociągać do góry. Wiele kobiet decyduje się również na zastosowanie pasty cukrowej, która jest nieco delikatniejsza od pasków z woskiem. Pastę cukrową nakłada się na skórę kiedy jest jeszcze ciepła. Po jej ostygnięciu zrywamy ją tak samo jak plastry z woskiem, czyli w przeciwną stronę do kierunku wzrostu włosków, najlepiej jednym zdecydowanym ruchem.

Jeśli nadal nie wiemy jak ogolić miejsca intymne możemy skorzystać z usług kosmetyczki. W gabinecie kosmetycznym znajdziemy na pewno ofertę depilacji okolic intymnych bez podrażnień.