Czym jest punkt G?

Punkt G jest charakterystycznym zgrubieniem znajdującym się w przedniej ściance pochwy. Jest to jedna z najbardziej unerwionych stref erogennych w ciele kobiety, której właściwa stymulacja może przynieść bardzo intensywne doznania. Według lekarzy nie wszystkie kobiety mają w swoim ciele punkt G, jednakże warto w czasie miłosnych igraszek włożyć trochę trudu i poszukać go u partnerki. 

Jak szukać punktu G?

Gdzie jest punkt G? Jak go znaleźć? Są to często zadawane pytania widniejące w przeglądarce internetowej lub u lekarza seksuologa. Punkt G znajduje się w przedniej ściance pochwy i jest charakterystycznym guzkiem, który można wyczuć. Aby znaleźć punkt G najlepiej posłużyć się dwoma palcami, wskazującym i środkowym, a dłoń powinna być skierowana ku górze. Oczywiście przed poszukiwaniem punktu G należy krótko przyciąć paznokcie oraz umyć dłonie. Punkt G powiększa się gdy partnerka jest podniecona. Aby łatwo się podniecić warto poczytać opowiadania erotyczne. Partner może po wsunięciu dłoni do pochwy uciskać dwoma palcami przednią ścianę pochwy, aż znajdzie to charakterystyczne zgrubienie. Warto pamiętać, że przy próbach znalezienia punktu G, podniecenie partnerki wzrasta, więc sam punkt się uwypukla, przez co łatwiej go namierzyć.

Jak pobudzać punkt G?

Jeśli już punkt G został namierzony, warto wypróbować kilka technik jego pobudzania. Masaż punktu G najefektywniej można wykonać palcami. Dwa palce, wskazujący i środkowy wykonują gest przywoływania. Przyjemność daje także ucisk charakterystycznego uwypuklenia, z różnym tempem i różną siłą wykonywanego masażu. Masaż punktu G może być także wykonany oralnie. Język może masować guzek z różną siłą, szybkością i kierunkiem ruchów. Z pewnością zapewni to partnerce dużą dawkę przyjemności. Jeśli zaś chodzi o stymulację penisem, to najintensywniejsze pieszczoty punktu G występują w pozycji od tyłu, kiedy partnerzy klęczą i penis wchodzi do pochwy od tyłu, uderzając w punkt G swoim czubkiem. Podobne ekscytujące odczucia zapewni partnerce pozycja na łyżeczkę, kiedy partner leży za kobietą, wchodząc od tyłu i także stymulując punkt G.

Jak powiększyć punkt G?

Wraz z wiekiem punkt G u kobiety może się zmniejszać. Dzieje się tak z powodu zmniejszania się liczby receptorów czuciowych, przez to intensywność doznań drastycznie spada. Powiększenie punktu G jest także nazywane zastrzykiem orgazmu. Zabieg  powiększenia punktu G jest metodą niechirurgiczną, poprzedzoną badaniami i konsultacją lekarską. Polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy preparatu na bazie kwasu hialuronowego, tłuszczu własnego pacjentki lub kolagenu. Zastrzyk jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Cały zabieg trwa ok. 20 minut, a jego efekt pacjentka odczuwa przez około dwa lata.