Dbałość o zdrowie jest czymś naprawdę ważnym dla każdego z nas. Nie chcemy o tym nigdy zapominać. A przez to później dbać nie tylko o siebie, ale również o bliskich krewnych i przyjaciół. Podejmujemy różne działania, aby dbać o zdrowie swoje. Już poprzez zastosowanie cennych, naturalnych leków i kosmetyków. Jeśli tak jest, to powinniśmy unikać pewnych kosmetyków niebezpiecznych, które są legalne w Polsce. Przez francuską grupę konsumencką została stworzona lista 185 kosmetyków, w których występują substancje szkodliwe dla zdrowia.

Jak niebezpieczne kosmetyki?

To kosmetyki, które w swoim składzie posiadają niebezpieczne środki chemiczne, jak SLSy. To poważne detergenty, które używa się w szamponach i żelach pod prysznic. Przez to przyczyniają się do zapalenia skóry. Warto także wspomnieć o kosmetykach bogatych w chemiczne filtry UV, które przenikając do organizmu przez skórę są w stanie zachowywać się podobnie do hormonów i parabenów. Przez to zaczynają się pojawiać uczulenia, których dale leczenie okazuje się dość skomplikowane.

Zastosowanie takich składników nie jest w pełni legalne, ponieważ polega na łamaniu ogólnych przepisów europejskich. Dotyczą one zastosowania niebezpiecznych substancji. Występują one w popularnych żelach pod prysznic, dezodorantach AXE, kremach Maybelline czy Garnier. Także chusteczki nawilżane dla niemowląt Pampers posiadają takie groźne składniki, co tym bardziej powinno zainteresować rodziców.

Wskazówka dla producentów

Stworzenie takiej listy 185 kosmetyków na cenzurowanym stanowi wspaniałą zachętę dla wszystkich producentów. Aby zwracali baczniejszą uwagę na skład kosmetyków, które przygotowują dla konsumentów. Dodatkowo powinni dokładnie informować klientów, jakie składniki się pojawiają i które z nich okazują się niebezpieczne. Zachęcają również do wprowadzenia zmian w aktualnej produkcji, dzięki czemu kosmetyki takie będą mogły stać się bezpieczniejsze dla organizmu.

Natomiast klienci powinni jeszcze lepiej zwracać uwagę na kosmetyki, w które się zaopatrują. One nie tylko przyczyniają się do upiększenia czy oczyszczenia naszego ciała. Ale również mogą wpływać na nasze zdrowie. Gdybyśmy więc bez pomysłu stosowali różne kosmetyki, to później mogłyby nam poważnie zaszkodzić. Chcemy jednak z tego rezygnować. I pozwalać sobie na kosmetyki, które za każdym razem okazują się dla nas przyjemne. Producenci czasami pewne składniki starali się ukryć przez łacińskie, chińskie bądź angielskie nazwy. Jeśli więc chcemy być całkowicie pewni danego produktu, to dokładnie sprawdzajmy te składniki.