fisting

Sposobów na osiągniecie przyjemności jest wiele – od tradycyjnego seksu przez sztukę oralną aż po ekstremalne doznania jak np. fisting.

Co to jest fisting?

Ten sposób sprawiania przyjemności znany był już w starożytności jednak po dzień dzisiejszy jest tematem tabu. Polega na wprowadzeniu ręki złożonej w pięść do odbytu lub pochwy, przez co dzieli się na analny i pochwowy. Jeśli chodzi o głębokość może być płytki lub nasycony. Płytki polega na wprowadzeniu dłoni do nadgarstka, nasycony na długość przedramienia (nie dalej niż do łokcia).

Jak zrobić fisting?

Aby przejść do fistingu najpierw trzeba odpowiednio się przygotować – z reguły trwa to dość długo, jednak przyjemności płynąca z przygotowań jest ogromna. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, było nasycone przyjemnością i rozkoszą trzeba pamiętać o stopniowym i subtelnym przygotowaniu oraz odpowiednim nastawieniu psychicznym. Wcześniejsze wypróżnienie oraz lewatywa to podstawa.

Na początek warto zadbać o rozluźnienie odbytu przez masaż. Następnie umieszcza się w środku cztery palce, kciuk zostawiając na koniec. Do tego celu dobrze mieć pod ręką lubrykant (lepiej sprawdzi się ten na bazie silikonu ze względu na długotrwałość) duża jego ilość ułatwi wprowadzanie dłoni do odbytu i zminimalizuje ryzyko dyskomfortu.

Ważne jest, aby zadbać o dłonie oraz paznokcie, aby były obcięte i wypiłowane. Można również użyć lateksowych rękawiczek.

Przed przystąpieniem do praktyki nie polecam oglądać filmów porno, w których pokazane jest jak wykonuje się fisting – to nie tyle jest obrzydzające co przerażające.  Lepiej poczytać o tym więcej i dowiedzieć się teorii niż przerazić filmami, na których większość rzeczy wygląda jakby sprawiało największy ból.

Fisting solo

W sklepach erotycznych są gadżety, które umożliwiają praktykę w pojedynkę z wykorzystaniem ‘’sztucznej ręki’’. Można, ale… zdecydowanie lepiej sprawdzi się prawdziwa ręka, partnera, który z wyczuciem i delikatnością zapewni znacznie bardziej urozmaicone doznania.

To ekstremalny sposób na czerpanie przyjemności dla osób doświadczonych. Kluczem do wszelkich nowych form przyjemności jest zrozumienie i akceptacja obu stron.

Fisting zapewnia różnorodne i intensywne doznania. To najbardziej intymna forma zbliżenia, która opiera się na zaufaniu do partnera. Warto zadbać o to, aby obie osoby były odprężone i zrelaksowane – szczególnie należy zadbać o to, aby partnerka była rozluźniona i podniecona, dzięki czemu wprowadzenie dłoni do odbytu lub pochwy będzie łatwiejsze.