Pielęgnowanie własnego zdrowia jest najważniejszą czynnością. Zdrowie jest najważniejsze i o tym należy zawsze pamiętać. W przyrodzie można spotkać dziesiątki roślin i ziół, które są skarbnicą witamin oraz minerałów. Do takiej grupy bez wątpienia można zaliczyć aloes, który wykazuje bardzo silne działanie prozdrowotne.

Właściwości aloesu

Jakie konkretnie właściwości ma aloes? Przede wszystkim jest on środkiem przeczyszczającym oraz zółciopędnym. Aloes stanowi również ukojenie dla poparzonej czy zranionej skóry. Prócz tego aloes przyspiesza proces odbudowy i regeneracji uszkodzonej skóry. Był on już w ten sposób wykorzystywany wiele lat temu.

Stosowanie aloesu ma również pozytywny wpływ podczas wystąpienia nerwobóli czy reumatyzmu. Cechuje się on silnymi właściwościami przeciwbólowymi oraz przeciwzapalnymi, co zdecydowanie może pomóc.
Na przestrzeni ostatnich lat, aloes coraz częściej stosuje się by obniżyć poziom cukru we krwi u cukrzyków. Jak widać stosowanie aloesu może przynieść same korzyści.
Aloes równie dobrze spisuje się w trakcie chorób. Bardzo mocno stymuluje układ immunologiczny, co pozwala szybko zwalczyć schorzenie.

Formy podawania aloesu

Aloes podczas leczenia schorzeń można stosować na wiele sposobów. Jedną z popularniejszych form są soki oraz nalewki z aloesu. Samą nalewkę z aloesu można kupić zarówno w aptece, jak i zrobić samemu. Jeśli nalewkę robimy samemu to należy pamiętać, że roślina nie może być starsza niż 5 lat. W pierwszej kolejności należy oderwać najniżej położone listki, dokładnie je opłukać i włożyć do lodówki na 2-3 dni, a potem obrać. Miąższ, który otrzymamy trzeba dokładnie zmielić. Do tak przygotowanej nalewki należy dodać dodatkami, którymi może być miód, jak i cytryna.

Jeśli nalewka została zrobiona to musi ona postać przez około tydzień by nadawała się do użytkowania. Nalewka z aloesu do nacierania sprawdzi się szczególnie w przypadku wszelkich uszkodzeń skóry. Tyczy się to przede wszystkim otarć, zadrapań, ran, poparzeń itp. Taka nalewka z pewnością ukoi ból oraz przyspieszy regenerację.

Podsumowanie

Reasumując, aloes posiada w swoim składzie szereg składników aktywnych, co sprawia, że ma on właściwości prozdrowotne. Jedną z ciekawszych form podania aloesu jest nalewka i sok. Samo przygotowanie jest niezwykle proste i można zrobić to samemu. Można również zakupić gotowy produkt w aptece. Nalewka stosowana zarówno do picia, jak i nacierania gwarantuje zdrowie i dobre samopoczucie. To niezwykły, naturalny lek, który sprawdzi się podczas wielu chorób.