Każda kobieta chce mieć piękną i zadbaną cerę. Niestety wiele czynników wpływa na to, że trzeba czasem włożyć wiele czasu i pieniędzy, aby to osiągnąć. Zabiegi kosmetyczne czy masaż twarzy w salonie to bardzo kosztowne przyjemności. Warto więc wprowadzić do swej codziennej rutyny czynność, której rezultatem będzie jednolita i sprężysta skóra, a jest nią masaż wałkiem jadeitowym.

Czym jest wałek jadeitowy?

Roller jadeitowy pojawił się na naszym rynku stosunkowo niedawno, mimo że właściwości tego minerału znane są od setek lat. Wykorzystywany jest on w tradycyjnej medycynie chińskiej do masażu, który ma właściwości liftingujące. W Chinach minerał ten nazywany jest kamieniem młodości, którego energia zapewni cerze witalność i blask. 

Kamień z którego wykonany jest roller do masażu twarzy dzięki tamu, że zachowuje w sobie zimno, pozwala na zamknięcie wszystkich porów, zmniejszenie lub redukcje opuchlizny oraz uzyskanie napięcia i elastyczności skóry twarzy poprzez poprawienia krążenia krwi i drenażu limfy. 

Wałek jadeitowy posiada dwie końcówki, większą i mniejszą, mające postać wałków. Większa jest idealna do masażu większych partii ciała oraz twarzy, dekoltu czy szyi. Mniejsza natomiast służy do wykonania czynności w delikatnych okolicach oczu, czy takich, które są trudniej dostępne jak nos. 

Jak działa wałek do masażu twarzy?

Minerały mają bardzo dobry wpływ na organizm. Medycyna chińska mówi, że dzieje się tak za sprawą energii jaką wytwarzają, kosmetologia natomiast, twierdzi, że to właściwości pozwalające utrzymać temperaturę są ich największym atutem. 

Masaż wałkiem, rozluźnia mięśnie twarzy co redukuje napięcie, zwęża pory, zmniejsza opuchliznę i redukuje cienie pod oczami. Przed przystąpieniem do czynności jaką jest masaż liftingujący, zaleca się, aby włożyć wałek jadeitowy na kilka minut do lodówki, bądź zamrażarki. Dzięki temu, kamień pochłonie niską temperaturę, która jest zbawienna dla jakości masażu. Zabieg schłodzonym minerałem, nie tylko poprawi kondycje skóry, ale będzie także bardzo przyjemny i relaksujący. 

Jak wykonywać masaż?

Najważniejsze jest, aby przed zabiegiem dokładnie oczyścić skórę. Do czynności można wykorzystać sam wałeczek, zapewniając sobie lifting twarzy, ale można też posmarować skórę kilkoma kroplami ulubionego olejku, co wzbogaci masaż we właściwości nawilżające. Istotne jest, aby wykonywać czynność rolującą od wewnątrz,na zewnątrz, dotyczy to większych stref na twarzy, takich jak czoło czy policzki. Kierunek nie jest tak istotny, kiedy jedynie delikatne przesuwamy roller po skórze. Trzeba też pamiętać, aby stosowany nacisk nie był zbyt duży, zabieg ma być przyjemny i ma na celu ukojenie cery. Szczególną delikatność należy zachować, przy masażu partii przy oczach.

Kiedy warto sięgnąć roller?

Przyrząd ten jest przeznaczony dla każdego. Można używać go zarówno jako część codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jak i jako okazjonalny masaż pozwalający odzyskać skórze jędrność i blask. Roller jadeitowy to gadżet, po który warto sięgnąć, kiedy cera wygląda na zmęczoną, pojawia się opuchlizna czy przebarwienia. Jest również świetnym uzupełnieniem pielęgnacji cery naczynkowej. Dzięki swym właściwością, roller sprawi, że cera ”stanie na nogi” już po kilku minutach zabiegu. 

Jak dbać u wałek jadeitowy?

Po każdym zabiegu należy wyczyścić masażer z jadeitu. Najlepiej zrobić to za pomocą nawilżonych chusteczek lub wacika, ponieważ nie zaleca się mycia go bezpośrednio pod bieżącą wodą. Co ciekawe, zaleca się również raz na kilka dni wystawić przyrząd na pełne słońce, aby minerał naładował się jego energią.